Sponzori

Linkovi

2010-01-31, Novi Sad
SVETOSAVSKI KUP

U nedelju je održan međunarodni turnir „Svetosavski kup“ u organizaciji džudo kluba „Slavija”, Novi Sad. Osim ekipa iz Vojvodine učestvovale su dve ekipe iz Beograda i jedna ekipa iz Moskve (Rusija), što je turniru dalo međunarodni karakter. Ekipa „Dinama“ ukupno je osvojila 15 medalja, i to: 6 zlatnih, 3 srebrne i 6 bronzanih.

Postignuti rezultati:

za poletarce, Andrea Stojadinov (zlato, 31 kg), Vuk Košić (zlato, 31 kg), Nikola Dostić (srebro, 38 kg), Lazar Albijanić (5. mesto, 22 kg), Stefan Pavlov (5. mesto, 38 kg),

za mlađe pionire,
Valentina Selimanović (zlato, 40 kg), Sara Slavković (zlato, 52 kg), Kosta Milošev (srebro, 27 kg), Filip Rinkovec (bronza, 31 kg), Anđela Radulović (bronza, 40 kg), Aleksandar Đerfi (5. mesto, 50 kg),

za starije pionire,  Aleksa Stojadinov (zlato, 46 kg), Andrija Barbulov (zlato, +73 kg), Milica Momirov (srebro, 57 kg), Marko Sarić (bronza, 38 kg), Milan Kajganić (bronza, 50 kg), Neda Ostojić (bronza, 52 kg), Goran Nikolić (bronza, 55 kg), Marija Savin (5. mesto, 63 kg).

Andrea Stojadinov je osvojila pehar za najuspešniju takmičarku u kategoriji poletarki, a uspeh su upotpunile mlađe pionirke „Dinama“ koje su osvojile pehar za najuspešniju ekipu u ovoj kategoriji. Pehar za najboljeg poletarca neopravdano je zaobišao takmičara Dinama, Vuka Košića, koji je sa četiri pobede iponom, po našem mišljenju, trebao biti najuspešniji poletarac.

Prema broju osvojenih medalja ekipa „Dinama“ je bila među najuspešnijim ekipama na turniru.